Tomatis Metodu ile İşitme ve Dinleme Arasındaki Farkı Öğrenin!

tomatis 1

Tomatis Metodu uygulayıcısı Tomatis Infinite Kulaklık ile dinleme ve işitme arasındaki farkı daha iyi kavramanız mümkün olabiliyor.

İşitme; dışarıdan ses alımı, işitsel duyum ve sesin beyne transferi gibi duyusal süreçlerden geçerken, dinleme; katılmayı seçme, düşünceleri ve duyguları anlama, uygun şekilde yanıt verme gibi zihinsel süreçleri kapsıyor. Tomatis Metodu kullanıcılarını etkin bir dinleme sürecine alıştırıyor.

“Elektronik Geçitleme” esasına dayanan Tomatis metodunda, oluşturulan algısal ses zıtlıkları yoluyla beyin sürekli bir şaşırma etkisine maruz bırakılıyor ve böylece beynin uyanık kalıp dikkat kesilmesi sağlanıyor. Böylelikle, meydana gelen değişikliklerin tespit edilmesini sağlayacak otomatik mekanizmalar geliştiriliyor ve bunun sonucunda seçici dikkatin güçlenmesi yolunda beyne yardımcı oluyor.

Tomatis Metodu’nun detayları ve uyguladığı yöntemler hakkında daha fazla bilgi edinmek için bize ulaşabilirsiniz!

Öte yandan Tomatis Metodu uygulaması için geliştirilen Tomatis Infinite Kulaklık ile siz de uluslararası geçerliliği olan Tomatis uygulayıcısı olabilirsiniz.

Tomatis Metodu eğitmen sertifikası almak ve eğitimler hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezleri (cookie) kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.