Hamilelik Stres ve Kaygısından Tomatis ile Kurtulun

tomatis 3

Tomatis Metodu, yararlı olduğu birçok alanın yanı sıra hamilelik döneminde de kullanıcılarının stres ve kaygı problemlerinin üstesinden gelebilmesine olanak tanıyor.

University College London araştırmacıları, Fransız doktor ve araştırmacı Alfred Tomatis tarafından geliştirilen uluslararası üne sahip Tomatis Metodu’nun yöntemini geçtiğimiz günlerde doğruladı.

Peki Tomatis Metodu Nedir ve Ne İşe Yarar?

Tomatis Metodu, doğal bir nörosensöriyel uyarım yaklaşımıdır. Metod kapsamında uygulanan dinleme programları ile beynin sürekli dikkat kesilmesi sağlanır böylelikle motor, duygusal, bilişsel becerilerin gelişmesi sağlanır.

“Elektronik Geçitleme” esasına dayanan Tomatis metodunda, Tomatis Infinite Kulaklık kullanılıyor.

Uygulamadaki amaç, meydana gelen değişikliklerin tespit edilmesini sağlayacak otomatik mekanizmaların geliştirilmesi ve bunun sonucunda seçici dikkatin güçlenmesi yolunda beyne yardımcı olmaktır.

Tomatis Metodu’nun detayları ve uyguladığı yöntemler hakkında daha fazla bilgi edinmek için internet sitemizi ziyaret edebilir ya da bize ulaşabilirsiniz!

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezleri (cookie) kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.