Kategori Arşivleri: Aftershokz

Shokz ile Kendinizi Süper Güçlü Hissedin

Shokz

Hiç, kilometrelerce öteden en küçük ayrıntıları görme gücü gibi gelişmiş duyulara sahip olmayı veya bir şeye gerçekleşmeden çok önce yanıt vermeye güvenle hazırlanmayı dilediniz mi? Bunlara sahipmiş gibi hissedebilirsiniz. Şaşırtıcı olan şu ki, Shokz aslında size gelişmiş duyularım varmış gibi hissettirecek! Çünkü koşmak, bisiklete binmek, yürüyüş yapmak, koçluk yapmak, ve hatta sadece e-postalarımızı gözden geçirmek gibi her şeyi yaparken, ihtiyacınız olan diğer şeyleri sınırlamadan çağrılarıma, podcast’lerime, sesli kitaplarıma ve üretkenlik uygulamalarıma bağlanmaktan keyif alacaksınız.

Shokz Kulaklık ile Eşsiz Konfor

Shokz sosyal medya

Hafif, titanyum çerçevemiz ve özel açık kulak tasarımımız sayesinde Shokz o kadar rahattır ki onları taktığınızı neredeyse fark etmezsiniz. Aşınmayla sıçrayan, değişen veya sürekli düşen kulak içi/kulak üstü kulaklıkların aksine, saran esneklik, yüksek etkili veya düşük etkili her türlü aktivite için uygun, rahat ve güvenli bir uyum sağlar.

Shokz’unuzu giyin ve koşuya, yüzmeye gidin, hatta endişesiz bir şekilde birkaç çarka vurun. Açık kulak tasarımı sayesinde, Shokz baştan sona yanınızda (ve başınızın üstünde!) kalacak.

openrunpro mavi 1

BU TATİL DÖNEMİNDE SAĞLIKLI BESLENME VE FITNESS İÇİN İPUÇLARI

blogg 600x250 1

Tatil sezonu neredeyse bitti bitecek ve beraberinde, bazen fitness rutinlerinizi veya sağlıklı beslenme alışkanlıklarınızı etkileyen zorluklar yaratabilecek lezzetli yemekler ve cömert ziyafetler geliyor. ShokzStar Krista Lee, sağlık ve zindelik hedeflerinize ulaşmaya odaklanabilmeniz için tatil sezonunda sağlıklı beslenme ve egzersiz yapmanın birkaç yolunu paylaşıyor.

Tatil sezonu bildiğiniz gibi bitmek üzere ve pandemi nedeniyle bu yıl farklı görüneceğini hayal ediyorum. Sosyal mesafe nedeniyle aile ve ofis toplantılarının sayısı azalabilir, hatta Zoom’da bile yapılabilir. Her şeyin farklı olması muhtemel olduğundan, belirli bir miktarda strese neden olabilir ve bu da sağlıklı beslenmeye devam etmek veya günlük egzersiz rutininizi takip etmek için motivasyon eksikliğine yol açabilir. Bu yeni soruna bir çözüm önereyim: Öz bakım cevaptır, teoride basit ama uygulamada karmaşık bir kavramdır.

Öz bakım, zihinsel, duygusal ve/veya fiziksel sağlığa odaklanan planlı bir faaliyet olarak tanımlanabilir. Zihinsel ve duygusal öz bakım faaliyetleri genellikle dikkatliliğe odaklanır ve günlük tutma, dikkatli yeme uygulamaları ve hatta meditasyon gibi görünebilir. Özellikle bu uygulamaların ikisinde kişisel deneyimim var ve kendi başınıza pratik yapmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu paylaşmak için buradayım.

Sağlıklı Beslenme İçin İpuçları

Sağlıklı beslenme tam olarak nedir? Healthline.com, dikkatli yemeyi “şimdiye odaklanmanın ve yiyecek tüketirken duyularınızın farkında olmanın önemini vurgulayan yemek” olarak tanımlıyor. Dikkatli yeme pratiği yaparken, aşağıdaki faydalı teknikleri göz önünde bulundurun:

1) Sadece aç olduğunuzda yiyin. Bu duyguyu yaşamıyorsanız, can sıkıntısı, stres veya endişe için genellikle sağlıksız bir başa çıkma mekanizması olan iştahınızı besliyor olabilirsiniz.

2) Ne hissettiğinizi düşünün. Yemek yerken duygularınızı fark etmek, yemekle ilişkinizi çevreleyen duygu türlerini anlamanıza yardımcı olacaktır. Bu teknik, en iyi günlük yazarken elde edilir. Yemek yerken duygularınızı kaydederken aşağıdaki soruları göz önünde bulundurun: Yemek sırasında hangi duygular ortaya çıkıyor? Üzüntü, stres veya kaygı nedeniyle mi yemek yiyorsunuz? Sizce bu duygulara neden olan nedir?

Bunlar, yemekle sağlıklı bir ilişki kurmanıza yardımcı olabilecek zorlu ama basit sorulardır çünkü yemek yemek zevkli bir aktivite olmalıdır. Eski deyişi hatırlayın: “Sen ne yersen osun?” Bu mevsimde şekerli atıştırmalıklar ve gazlı içecekler, fast food ve cips (en sevdiğim) gibi birkaç öğeden kaçınmalıyız. Bunun yerine daha fazla meyve, sebze ve kuruyemiş yemeliyiz.

Egzersiz Yaparken Nasıl Dikkatli Olunur?

Fiziksel sağlığımız üzerinde çalışırken egzersiz, yoga ve meditasyon gibi aktivitelerle öz bakım ve farkındalık da uygulayabiliriz. Hayatınızda olan diğer her şey varken, tatillerde fitness rutininize ayak uyduracak zamanı nasıl bulabilirsiniz? Antrenmanınızın süresini kısaltmanız gerekebilir, ancak endorfinlerin akması için günde 10 dakika bile yeterlidir.

Güne 10 dakikalık bir meditasyon veya yoga seansı ile başlayın. Dikkat uygulamanızın tüm faydalarını elde etmek için, kendinizi tüm dikkat dağıtıcı şeylerden kurtarmalısınız. Meditasyon veya güneşi selamlama müziğinizi AfterShokz Aeropex kulaklıklarınızla dinlemenizi öneririm.

Kişisel bakım aktivitelerinin keyif aldığımız şeyler olduğunu unutmayın, bu nedenle meditasyon veya yoga listenizin başında değilse ve koşmak istiyorsanız bunun için,  telefonunuza hareketli bir koşu listesi indirin veya, o ayakkabıların bağlarını bağlayın ve kaldırıma veya koşu bandına kendinizi atın. Yüzmeyi mi tercih edersin? Aftershokz Aeropex ayrıca tamamen su geçirmezdir, böylece hareketli müzikler eşliğinde yüzebilir ve stresten uzaklaşabilirsiniz.

Farkındalık uygulamanız için ne yapmayı seçerseniz seçin, amaç stresi azaltmak ve motive olmaktır. Umarım bu ipuçları, kendinizi ilk sıraya koymanız ve bu tatil sezonunda biraz kişisel bakım uygulamanız için sizi cesaretlendirmeye yardımcı olur.

Kaynak: https://aftershokz.com/blogs/news/tips-for-practicing-mindful-eating-and-fitness-this-holiday-season

KAYGIYI AZALTMAYA YARDIMCI OLAN 4 DIŞ MEKAN AKTİVİTESİ

1211 600x250 1

Kabul edelim –– işler zordu. Bu günlerde kaygı çok yaygın ve birçok insan strese tepki olarak etkilerini yaşıyor. Çoğu zaman kaygı, gelecekle ilgili makul olmayan bir korku veya endişe duygusu olarak tanımlanır. Neyse ki egzersiz, kaygıyla başa çıkmanın en kolay ve en etkili yollarından biridir ve hatta semptomlarını azaltmaya yardımcı olabilir. Beyni uyaran ve endişe ortaya çıktığında sakin ve tok kalmanıza yardımcı olabilecek birkaç açık hava etkinliğini keşfetmek için okumaya devam edin.

Stresi azaltmak için bir E-Bisiklete binin

Elektrikli bisikletler (veya kısaca e-bisikletler), fiziksel olarak daha güçlü olmanıza yardımcı oldukları için vücut uyarıcılarının harika örnekleridir. Ek olarak, bu aktivite diğer ilaçların sahip olduğu hiçbir yan etkiye sahip değildir. Kaslarınızı hareket ettirmek aynı zamanda daha derin nefes almanızı sağlar ve beyne dolaşan oksijen sakinleştirici bir etkiyi tetikler. Motorlu bisiklet kitleri de aynı etkiye sahiptir; Hala büyük bir stres giderici olan temiz havayı deneyimlersiniz ve ayrıca özellikle diyabet veya hipertansiyon gibi kronik hastalıkları olan kişiler için önemli olan zahmetsiz bir bisiklet deneyiminin keyfini çıkarabilirsiniz.

E-bisikletler de harikadır çünkü pedal çevirdikçe yol boyunca egzersiz yaparsınız. Aktif olarak kaslarınızı hareket ettiriyorsunuz ve bu sadece endişe ile değil, spor salonuna gitmeden kalori yakmanıza da yardımcı olabilir.

Açık havada koşmak vücudu sakinleştirmeye ve canlandırmaya yardımcı olabilir

Koşmak pratikte her şeyin cevabıdır. Vücudumuz sabit bir hızda koşarak veya koşarak canlanır. Siz koşarken, zihni uyarmak ve ardından doğal olarak sakinleştirmek için endorfinler salınır, ilave madde gerekmez!

Çok fazla koşucu değilseniz, bir başarı hissi elde etmek için adım adım ilerlemeniz gerekmez. Dışarıda biraz boş zaman geçirmek bile ruh halinizi iyileştirebilir ve stresli bir günün ardından vücudunuzu rahatlatmaya yardımcı olabilir. Güneşin batışını izlemek veya arkadaşlarla sosyal mesafeli bir açık havada yemek yemek de sakinleşmek için doğal bir uyarıcı olarak kabul edilir. Mükemmel koşu partneri mi arıyorsunuz? Kilometrelerce yol alırken motive olmak ve bağlantıda kalmak için AfterShokz Aeropex açık kulak dayanıklı kulaklıkları yanınıza alın.

Mümkünse yeşil bir alanda dikkatli olun

Farkındalık, kaygıya yardımcı olmak için uygulayabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Meditasyon yapın. Birkaç dakikalığına da olsa aklınızı bazı şeylerden uzaklaştırmanıza yardımcı olabilir. Dışarıya veya bahçenize gidin ve çevrenize dikkat edin. Ne koklayabilir, hissedebilir ve duyabilirsiniz? Zor zamanlardan bir anlığına bile olsa uzaklaşmak iyi hissettiriyor mu? Farkındalık sizi ana geri getirir.

Farkındalık aynı zamanda evde harika bir uygulamadır çünkü bunu etrafınızdaki insanlarla ya da insanlar olmadan yapabilirsiniz. Ayrıca kendi zaman sınırlarınızı ayarlayabilir ve bunu istediğiniz kadar uzun veya kısa süreliğine yapabilirsiniz, böylece dinlenmek, yeniden şarj etmek ve sıfırlamak için kendi kişisel zen zamanınız haline getirebilirsiniz.

Ruh halinizi aydınlatmak için doğada yürüyüşe çıkın

Doğayı keşfetmek, refahınızı artırmanın bir yoludur – yorucu değildir ve arka bahçenizden veya yoksa yerel bir parktan kolayca yapılabilir. Doğa, doğal manzaralarla aynı, şaşırtıcı derecede güzeldir. Her ikisini birleştirmek, serinlemek için harika bir fırsat olacaktır. Genel olarak doğayı fark etmek, zihni gerçekten zorluklardan uzaklaştırabilir. İstediğiniz her şeyi görmeye gidebilirsiniz – sadece doğa ve vahşi yaşam olmak zorunda değil. Böyle güzel manzaraları gezmek ruhsal olarak iyileştiricidir ve kesinlikle daha sakin hissetmenize yardımcı olacaktır.

Genel olarak, bu ipuçları endişe konusunda size yardımcı olmak ve endişeli bir anınız olduğunda ihtiyaç duyabileceğiniz yardım konusunda size yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Zihninizi gerçek dünyadan uzaklaştırmanıza yardımcı olmak için mümkün olduğunca aktif olmalısınız. Gerçek dünya bazen korkutucu bir yer olabilir; ancak bu ipuçlarını takip ederseniz dünya daha az korkutucu hale gelecektir.

Hangi aktiviteleri tercih ederseniz edin, umarız bu fikirler bir dahaki sefere endişeli hissettiğinizde yeni bir şeyler denemeniz için size ilham verir.

Etiketler: aftershokz, kulaklık, doğa, stres, kaygı, kaygıyı azaltma

Kaynak: https://aftershokz.com/blogs/news/4-outdoor-activities-to-help-reduce-anxiety

ESKİ KULAKLIKLARINIZI NASIL DEĞERLENDİREBİLİRSİNİZ?

afterr kulak 600x250 1

En sevdiğiniz aile üyesi veya arkadaşınız bu yıl size yeni bir AfterShokz çifti hediye etti mi? Seni şanslı! Şimdi geriye sadece bir soru kaldı; eski AfterShokz kulaklığınızla ne yaparsınız? Sevdiğiniz kulaklıklarınızı güvenli ve sorumlu bir şekilde nasıl atacağınızla ilgili ipuçlarımız için okumaya devam edin.

Hediye Edin

Eski kulaklığınız hala harika durumda mı? Size her zaman AfterShokz’unuzu soran bir sevdiğiniz var mı? Hayatınızda çok evden çalışan veya gece koşusu yapan biri var mı? Nazikçe kullanılan bir AfterShokz çifti ile onları şaşırtın ve memnun edin! Kulaklıklarınızı AfterShokz kullanım kılavuzunuzu kullanarak sıfırlayın, temizleyin ve dezenfekte edin. Sonra bunları birlikte verilen taşıma kesesine / çantasına koyun ve işte! Mükemmel bir çevre dostu hediyeye sahipsin.

Bağış yapın

Yerel bir hayır kurumuna bağış yapmak her zaman başka bir harika seçenektir. Goodwill veya The Salvation Army gibi ikinci el mağazaları genellikle nazikçe kullanılan elektronik cihazları kabul eder veya eski AfterShokz’unuzu ihtiyacı olan birine iletebilecek mahalledeki diğer kar amacı gütmeyen kuruluşlara ulaşabilirsiniz.

Geri dönüşüme yollayın

Eski kulaklığınızı yeniden hediye etmek veya bağışlamak istemiyorsanız veya edemiyorsanız, AfterShokz, ülkenin en büyük, en güvenilir pil geri dönüşüm programı olan Call2Recycle’ı kullanarak bunları geri dönüştürmenizi önerir. Sen de yapabilirsinkulaklığınızı yakınınızda uygun bir yere bırakın veya kulaklığınızı bunlardan birini kullanarak postalayın.

BU TATİL SEZONUNU KURTARMANIN 4 YOLU

blog10 10 600x250 1

Tatil sezonu yaklaşıyor ve beraberinde tatil alışverişi geliyor! Yılın bu zamanının herkesin cüzdanları için zor olabileceğini biliyoruz ve bütçe dostu alışveriş yolları, deneyimi dahil olan herkes için eğlenceli hale getirmeye yardımcı olabilir. Tatillerde tasarruf etmeye yönelik en iyi ipuçlarımız için okumaya devam edin. 

Satışları İncele

Tam fiyatlı bir şey satın almayın! Kasım ayının sonundan Aralık ortasına kadar çoğu şirket, tatil alışverişinizi yapmanız için ihtiyacınız olan tüm fırsatları size vermeyi garanti etmek için tonlarca satış sunacak. İstediğiniz ürün satışta değilse, şirketin veya markanın e-posta pazarlama veya e-posta listesine kaydolun ve bir hafta bekleyin. Zamanın% 90’ında beklediğiniz için mutlu olacaksınız. 

Kişisel istek listenizde yeni kulaklıklar varsa, satın aldığınızdan emin olun. AfterShokz Soundz Of Joy İndirimi35 $ ​​’a varan indirim için kablosuz kulaklıkları seçin. Sen de bir ziyafeti hak ediyorsun!

Sadakat veya Ödül Programlarına Kaydolun

Sık sık belirli bir markadan alışveriş yapıyorsanız, herhangi bir sadakat programına veya yürüttükleri ödül programına kaydolmaya kesinlikle değer. Hatta birçok şirket sadece kaydolarak bir sonraki satın alımınızda indirim bile yapacak … AfterShokz dahil! 

Kaydolun AfterShokz Ödül Programı ilk satın alımınızdan 7,50 $ kazanmak ve sosyal medyada bizi takip etme gibi görevleri tamamlayarak ve harcadığınız her dolar için puanlar kazanmak. 

Gönderide Tasarruf Etmek İçin Toplu Hediye Satın Alın 

Aynı web sitesinden veya çevrimiçi mağazadan birden fazla ürün satın almak isteyebileceğinizi biliyorsanız, hepsini tek seferde sipariş ettiğinizden emin olun. Bu şekilde, nakliye maliyetlerinden tasarruf edersiniz (ve yeterince sipariş verirseniz, ücretsiz gönderim alabilirsiniz) ve gereksiz paketleme malzemelerinin miktarını azaltarak çevrenin korunmasına yardımcı olursunuz. 

İyi haber –– AfterShokz, minimum şart olmaksızın her satın alımda ÜCRETSİZ nakliye hizmeti sunar. Mutlu kurtarışlar! 

Bir Bütçe Oluşturun 

Yılbaşı alışverişi sezonuna hazırlıksız girmeyin! Her bir kişi için harcamak istediğiniz maksimum dolar tutarının yanı sıra bu fiyat noktasına düşen birkaç hediye fikrini içeren bir liste yazmanızı öneririz. Sıkı kalın ve bütçeyi aşmayın; bu ekstra 5 dolar hızla toplanacaktır. Yılbaşı alışverişi için bir bütçe planı hazırlamak, paketler açıldıktan sonra bile işlerin stressiz kalmasına yardımcı olacaktır.

Bu para tasarrufu sağlayan tatil alışveriş ipuçlarını beğendin mi? Listemize göz atın100 Doların Altındaki En İyi Tatil Hediyeleri.

YOLU BİSİKLETÇİLERLE GÜVENLE PAYLAŞMANIN 5 YOLU

blog3 3 600x250 1

Bisiklet camiası için üzücü bir zaman. 10 Aralık 2020’de, Sports Basement perakendecisi CFO’su ve ünlü Ironman sporcusu Tom Trauger, bisiklet dünyasında tanınan dört kişi ile birlikte Las Vegas’ta trajik bir şekilde öldürüldü.bisiklet partilerine çarpan kapalı kasa kamyonun neden olduğu bir kazada. Bu yıkıcı olayın ardından AfterShokz, yolu güvenli bir şekilde paylaşmayla ilgili aşağıdaki ipuçlarını ve hatırlatıcıları paylaşarak desteğimizi göstermek ve farkındalık yaratmak istiyor. 

# 1 Bisikletçileri Güvenle Geç 

Yolu paylaşmanın en büyük kurallarından biri, bisikletlilere onları sollarken yer açtığınızdan emin olmaktır. Mümkün olduğunda, sürücüler bisikletliyi geçmek için bitişik şeride (eğer güvenliyse) çekmelidir. Hızın düşmesi, bisikletçi kazara vurulursa veya yana kaydırılırsa yaşam ve ölüm arasındaki fark anlamına gelebileceğinden, bisikletçilerin geçişi de yavaş yapılmalıdır. 

# 2 Bisiklet El Sinyallerinin Farkında Olun

Hareketlerini daha iyi tahmin edebilmek için bisikletçiler tarafından kullanılan temel el işaretlerini öğrenmeye çalışın. Örneğin, dümdüz dışarıda tutulan bir sol kol sola dönüşü belirtirken, 90 derecelik bir açıyla tutulan bir sol kol veya düz bir şekilde dışarıda tutulan bir sağ kol bir sağa dönüşü belirtir. Daha fazla yaygın bisiklet el sinyalleri öğreninburaya

# 3 Dikkatiniz Dağınık veya Bozuk Araba Kullanmaktan Kaçının 

Bu, hiçbir zaman akıllıca değildir, ancak bozuk sürüş, hem sürücü hem de yoldaki diğer kişiler için ciddi bir risktir ve asla denenmemelidir. Dikkati dağılmış araç kullanmak (örneğin, bir metin mesajını kontrol etmek veya Haritalar’a bir adres koymak gibi) da bir tehlikedir ve özellikle etrafta bisikletliler, motosikletliler veya başka yayalar olduğu zaman. Her zaman çevrenizin tam olarak farkında olduğunuzdan ve sürüş sırasında tetikte olduğunuzdan emin olun. 

# 4 Aynalarınızı ve Kör Noktalarınızı Kontrol Edin

Dönerken veya geçerken bisikletli birini dümdüz görmek zor olabilir. Bir kaza olasılığından kaçınmak için her zaman aynalarınızı ve kör noktalarınızı görünmeyen sürücüler için kontrol edin ve bir sonraki hareketinizi belirtmek için dönüş sinyalinizi kullanın. 

# 5 Bisiklet Yollarından Uzak Durun 

Bisiklet şeritlerini geçmek ve hatta park etmek için kullanmak cazip gelse de, lütfen bisiklet şeridini bisiklet dışında herhangi bir amaçla kullanmaktan kaçının. Bu, etrafınızda manevra yapması gereken bisikletliler için tehlikeli bir durum oluşturabilir ve park ederken, bir bisikletlinin kapınıza veya aynanıza çarparak bisikletçinin yaralanmasına ve aracınıza ve bisikletine zarar verme riskini alırsınız. 

Hem bisikletçiler hem de sürücüler güvenlik uygulamalarını uygulamaya devam ederse, yolları herkes için daha güvenli ve daha keyifli bir yer haline getirmek için birlikte çalışabiliriz. 

Lütfen Tom’un kim olduğu ve anma fonuna bağış yaptığı hakkında daha fazla bilgi edinin buraya.

SHOKZ OKULU: KEMİK İLETİMİ GERÇEKTEN NASIL ÇALIŞIR?

blog5 5 600x250 1

Shokz Okuluna tekrar hoş geldiniz! Sınıf şimdi oturumda ve bu ders tamamen ses bilimi ile ilgili. Daha önce bir çift AfterShokz giydiyseniz veya sahip olduysanız, muhtemelen bizi diğer ses ürünlerinden ayıran benzersiz bir özellik fark etmişsinizdir: kemik iletimi teknolojisi. İmzalı açık kulak tasarımımız ve patentli dinleme teknolojimiz el ele gider ve aynı zamanda AfterShokz’un geleneksel kulak içi kulaklıklara her zaman yenilikçi bir alternatif olmasının ana nedenleridir. 

Kemik iletiminin nasıl çalıştığını derinlemesine anlamak ve AfterShokz’un bir çift Shokz’a takılan herkesin hayatını iyileştirmek için mühendislik tekniklerimizi nasıl geliştirmeye devam ettiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

Kemik İletim Terminolojisini Anlamak

Kemik iletimi fenomeninin tam bir resmini elde etmek için önce dili öğrenmek önemlidir. Aşağıdaki bu hızlı ses bilimi dersinde kullanacağımız kelime dağarcığına yönelik hızlandırılmış bir kurs alın:

Dönüştürücü – Bir enerji biçimini başka bir forma dönüştüren bir cihaz

Cochlea – “işitme organı” olarak da bilinir; iç kulağın mekanik enerjiyi (titreşimleri) sinir uyarılarına (ses) dönüştüren ve daha sonra beyin tarafından ses olarak tanınan kısmı

Odyoloji – İşitme, denge ve ilgili işitme bozukluklarının bilimsel çalışması 

İletim – Ses dalgalarının bir ortamdan geçme süreci 

Kemik İletimi Tam Olarak Nedir?

Devrim niteliğinde bir kavram gibi görünse de, kemik iletimi yeni bir şey değil! İşitme fenomeni, 1500’lerde İtalyan doktor ve matematikçi tarafından keşfedildi.Girolamo Cardano. Dişlerinin arasına yerleştirildiğinde bir çubuk veya mızrakla işitebildiğini fark eden Cardano, bulgularını, yüzyıllar sonra odyoloji için temel bir kaynak haline gelecek olan De Subtilitate adlı yayınına kaydetti. 

Bugün anladığımız üzere kemik iletimi, ses titreşimlerinin kafatasının iç kulak (koklea) kemiklerine iletilmesidir ve işitenin kulak kanalını tıkamadan sesi algılamasını sağlar. Daha da basitçe söylemek gerekirse: kulak zarından geçmesine gerek kalmadan doğrudan iç kulağa iletilen sestir. Kemik iletimini sesi işitmek için bir kısayol olarak düşünün. Hiç kulaklarınızı tıkadınız ve bir şarkı söylediniz ama yine de melodiyi nasıl duyabildiğinizi merak ettiniz mi? Bu en iyi kemik iletimi ve daha yaygın olarak kullanılan hava iletimi ile birlikte kulaklarınız en başından beri sesi bu şekilde iletiyor!

Kemik İletimi AfterShokz ile Nasıl Çalışır?

Artık kemik iletimini daha iyi anladığımıza göre, konseptin bugün kullandığınız ve sevdiğiniz teknolojiye nasıl uyarlandığına bakalım. Kemik iletiminin günlük yaşamda meydana geldiği gibi (daha önce bahsedilen kendinize bir şarkı söyleme örneği gibi), AfterShokz, bu doğal fenomeni dinleme cihazlarına uyarlayarak ustalaşmıştır ve şimdi açık kulak kulaklıklarımızın ve kulaklık.

# 1 Ses Dalgaları Dönüştürücüye Giriyor 

Kemik iletim teknolojisinin sürekli gelişimi ve ilerlemeleri, AfterShokz modellerinin ses kalitesinin üretilen her yeni modelle nasıl iyileştirildiğiyle doğrudan ilgilidir. Örneğin, şu anda 8. nesil kemik iletimi teknolojimizde olduğumuzu biliyor muydunuz? Ses teknolojimizdeki en yeni geliştirmeleri şurada bulabilirsiniz:Aeropex, en çok satan dayanıklılık kulaklıklarımız. Ve AfterShokz ses kalitesi, temel bir mühendislik bileşeninin yardımı olmadan olduğu kadar birinci sınıf olmazdı. Dönüştürücüleriniz burada devreye giriyor! Her AfterShokz ses cihazı, cihazın her iki yanında bir dönüştürücü içerir. Bu dönüştürücüler elmacık kemiğinin yakınına yerleştirilmiştir ve mekanik enerjiyi (titreşimleri) bir sarkaç gibi hızla titreşerek cihazınızın iç yuvasına ve titanyum çerçevesine dönüştürmek için çalışırlar. 

# 2 Titanyum İletimi Sorunsuz Hale Getiriyor

Tüm AfterShokz ürünlerinin çerçevesinde titanyum kullanılması sadece hafif ve esnek özelliklerinden dolayı değil, aynı zamanda titanyumun ses dalgalarını düzgün ve verimli bir şekilde iletmek için ideal bir metal olduğu için de geçerlidir. Bu, titreşimler dönüştürücü aracılığıyla ve AfterShokz cihazınızın her iki ucundaki hoparlörlere dönüştürülürken zengin, dinamik sesin korunmasına yardımcı olur. 

# 3 Titreşimler Duyulabilir Sese Dönüştürülür

Tipik olarak, dönüştürücü titreşim hissi, kullanıcı tarafından şakaklarında hafif bir karıncalanma veya “vızıltı” olarak hissedilir ve dönüştürücü geliştirmedeki ilerlemeler, yüksek kaliteli sesi korurken kullanıcı için duyumları en aza indiren cihazlar yaratmamızı sağlamıştır. Sonuç, daha iyi bas performansıdır; bu, AfterShokz kulaklıklara kulaklarınızı hiç kapatmadan ek bir ses artışı sağlar. 

Daha çok görsel öğrenen misiniz? Kontrol etNasıl Çalışır sayfası Bazı yararlı resimler için AfterShokz web sitemizde! 

2011 yılında şirket yolculuğumuza başladığımızdan beri AfterShokz patentli kemik iletim teknolojisi neredeyse her gün gelişti. Ürünlerimizi her saniye daha da devrimci hale getirmek için daha benzersiz ve yenilikçi yollar öğreniyoruz ve şimdi siz de bizim kadar çok şey biliyorsunuz! Ses cihazlarımızın tıklanmasına neden olan bu dersin, açık kulak dinlemenin büyüleyici bilimsel dünyasında bir uzman olmanıza yardımcı olduğunu umuyoruz. 

Kemik iletiminin nasıl çalıştığı hakkındaki bu derinlemesine blog gönderisini beğendin mi? KeşfedinKemik İletiminin Tarihçesi Sonraki!

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmek için çerezleri (cookie) kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.