Metin Seslendirme İşlevi

Metin Seslendirme İşlevi

  Bir dili etkin şekilde konuşmakla o dili okuma ve yazma becerileri  arasında ciddi farklılıklar vardır. İngilizce dilindeki metinleri rahatlıkla okuyabilen öğrencilerin, dinleme ve konuşma pratiği söz konusu olduğunda aynı beceriyi sergileyemediğini pek çok zaman görürüz. Read&Write yazılımının önemli bir parçasını oluşturan Text-to-Speech [Yazılı Metinlerin Seslendirilmesi] işlevi, İngilizce öğreniminde okuma ve anlama hızını artırmaya, aynı  zamanda doğru telaffuz ve konuşma becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olan önemli bir destek aracıdır. 
  Elektronik ortamdaki metinleri seslendiren bu işlev, kullanım sırasında ilgili kısmı işaretleyerek takip edilmesini ve akılda yer etmesini sağlama, ayrıca seslendirme hızını, tonunu ve ses yüksekliğini ayarlama olanaklarını sunar.  
 
 

Tüm Özellikler Bir Arada

Öğrenciler, Read&Write sayesinde,

   - Eğitmenlerden bağımsız çalışabilme olanağı ve özgüvenini elde ederler,
   - Program bünyesindeki sözlük ve tercüme olanaklarından faydalanabilirler,
   - Kendi seslerini kaydedip gelişimlerini izleyebilme olanağını bulurlar,
   - Metin okuma hızını düşürme veya yükseltme özelliği sayesinde, yazı yazarken veya okurken kelimelerin doğru telaffuzunu zorlanmadan öğrenebilirler,
   - Sınıf ortamı dışında da dinleyebilmek için, Microsoft Word ve PDF gibi çeşitli belge formatları ile internet sayfalarındaki içeriklerin program tarafından seslendirilerek MP3 dosyalarına dönüştürülmesini sağlayabilirler.
 
Kullanıcı dostu okuma ve yazma işlevleri, İngilizce öğrenmek isteyenlerin yanı sıra, kendi anadilinde okuryazarlık veya öğrenme konusunda güçlük çekenlere de yardımcı olur. Read&Write, gerek sınıf gerekse ev ortamında, her yaştan öğrenciler tarafından, herhangi bir eğitmenden doğrudan destek almadan da zevkle kullanılabilecek bir araçtır.İnternet siteleri, Microsoft Word ve PDF dosyaları, Google belgeleri ve daha pek çoğu üzerinde erişim kolaylığı ve okuma / dinleme desteği sunar. Kurulumu ve kullanımı son derece kolaydır. Bilgisayarlar, Mac ürünleri, akıllı cihazlar ve tabletler de dahil olmak üzere, tüm okul ve eğitim ekipmanlarında sorunsuz işlev görür.